11 клас

13.01.21.
Тема О.Довженко "Зачарована Десна"
Онлайн-зустріч Тут
Д/З: виконати тести Тут


12.01.21.
Тема. Олександр Довженко, творча біографія митця.
Онлайн-зустріч Тут
Д/З: Опрацюйте матеріал підручника с. 130-131,скласти (таблицю, схему, конспект (кому як зручно)) біографії О.Довженка
 
07.12.20.
Тема. І. Багряний «Тигролови» - пригодницький роман з автобіографічними елементами. Проблематика роману.
Ознайомтесь з історією створення роману «Тигролови»
    Іван Багряний перебував на Далекому Сході більше п'яти років. Спочатку - як висланець, якому заборонили протягом трьох років проживати в Україні, а потім - як каторжанин «БАМЛАГу». Отже, вражень від свого перебування на Далекому Сході молодий письменник виніс предостатньо. І ці неординарні враження в тій чи тій формі колись усе одно мали бути вираженими. І це сталось при першій нагоді.
    1943 рік. Одного разу Багряному, який перебував на окупованій німцями території, повідомили, що його розшукують гестапівці, які почали справжнє полювання на активістів українського національно-визвольного руху. Місцеві патріоти швидко допомогли Багряному піти в підпілля, де він почав працювати над  романом  на матеріалі власних далекосхідних вражень.     На чотирнадцятий день роман було закінчено. Потім - переїзд до Львова, де Багряний, передрукувавши роман на друкарській машинці, подав його на літературний конкурс, що саме був оголошений одним видавництвом. Письменник повністю віддався підпільній роботі в УПА. Але досить швидко роман нагадав про себе. Виявилося, що на тому конкурсі він отримав першу премію. Незабаром роман вийшов окремою книгою під назвою «Звіролови». Назва твору є символічною. Змінивши її з початкової «Звіролови» на «Тигролови», Іван Багряний суттєво поглибив змістові акценти розповіді.
    Через мотиви утечі й «польованої людини» образ Григорія Многогрішного також асоціюється з цим сильним, сміливим і вольнолюбивим диким звіром. Іван Багряний показує становлення «нового українця», який зможе здолати дракона, і таким чином вибороти право свого народу на майбутнє. Нащадок козацької шляхти (Григорій — правнук гетьмана Дем'яна Многогрішного) вступає у боротьбу і вбиває «новітнього тигролова», уособлення радянської імперської системи майора Медвина).
    Роман не автобіографічний. Але негаразди і страждання самотньої людини в непрохідній тайзі не вигадані Іваном Багряним, а ним пережиті. Твір має проєкцію не тільки на сучасне авторові, а й на минуле, й на майбутнє. Образи українців - представників колись славних козацьких родів Многогрішних, Сірків, Морозів - не просто типові, вони - яскраве підтвердження, що генеалогічне дерево не втратило потужності через століття, що в жилах нових поколінь тече та ж гаряча, непокірна козацька кров.
У романі порушується ряд проблем, а саме:

  • виживання людини в умовах жорстокого терору;
  • добра і зла;
  • життя і смерті;
  • справедливості і кари;
  • морального вибору;
  • волі до життя й цілеспрямованості;
  • стосунків людини і природи;
  • родинних взаємин;
  • вірності віковим традиціям предків;
  • кохання
Отже, читаємо роман  тут  або слухаємо аудіокнигу  тут .   За мотивами романів «Тигролови» та «Сад Гетсиманський» знято  ФІЛЬМ .
Д/З: прочитати роман «Тигролови»






Немає коментарів:

Дописати коментар

Загальна кількість переглядів сторінки

21115